http://www.cinergroup.com.tr  
/lang/tr/i/company_pics/firma_7_left.gif /lang/tr/i/company_pics/firma_7_left.gif
Enerji ve Madencilik
  Park Termik
  Park Teknik
  Eti Soda
  Park Enerji
  Park Elektrik
/i/list_selected.gif Silopi Elektrik
  Park Toptan Elektrik
  Park Maden Enerji
  Riotur Madencilik
  Konya Ilgın Elektrik
  Kazan Soda Elektrik
İştirakler
  TMC Enerji
 
 
Silopi Elektrik Üretim A.Ş. 2003 yılında Şırnak/Silopi’de kurulmuştur. Elektrik üretim tesisi kurulması ve üretilen elektrik enerjisinin pazarlanması hedeflenmiştir.

405MW’lık Termik Santral 135 MW gücünde 3 ünite olarak planlanmış ve ilk etapta üretim lisansı ve ÇED raporu alınan birinci ünitenin inşaatına 2006 yılında başlandı. 2 x 135 MW gücündeki ünitelerin yapım çalışmaları devam etmektedir.

Santralde ana yakıt olarak Asfaltit madeni kullanılmaktadır. Tüm proje için bölgeye 800 milyon USD yatırım yapılması planlanmıştır. Bugüne kadar 150 milyon ABD doları yatırım gerçekleştirilmiş olup, toplam 500 kişi istihdam edilmektedir.

ÇEVRE DOSTU TERMİK SANTRAL

Uzun yıllardır dünyada yaygın olarak kullanılan ve temiz kömür teknolojileri sınıfına giren dolaşımlı akışkan yataklı kazan teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji ile çevreye zarar vermemektedir. Santralin tam kapasite ile devreye girmesiyle birlikte bin 500 kişiye doğrudan istihdam sağlanacaktır. Proje devletten sonra bölgede gerçekleştirilmiş en büyük yatırımdır.

135 MW gücündeki ilk ünite, 9 Mart 2013'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın katıldığı törenle açılmıştır.

Ulaşım Bilgileri

Merkez
Dicle Mh. TKİ Bölge Müdürlüğü İdari Binası Alt Kat Silopi/ŞIRNAK
+904865187817
+904865187877


Tüm şirketler
A'dan Z'ye tüm şirketlerimizin
listesi için tıklayın

 

 
 
 
/i/footer_target.jpg